Galéria hotela Lomnica

Galéria Hotela Lomnica

Výnimočnosť chvíle, v našom ľudskom bytí, robia výnimočné zážitky.

V dnešnom uponáhľanom svete by sme Vám radi dopriali malé zastavenie a možno aj jedinečnú chvíľu na zamyslenie. Na samom začiatku stála myšlienka vytvoriť galériu pod majestátnym Lomnickým štítom. Tá nás potom priviedla do ošarpanej, ale aj napriek tomu krásnej secesnej budovy s výnimočným stavebným štýlom – do Hotela Lomnica. Prítomná opustenosť a spustnutosť budovy nás neodradila. Naopak – stavba na nás urobila neopísateľne krásny dojem, ba čo viac, ten dojem sa začal postupne pretavovať spočiatku do nesúrodých, ale časom do celkom jasných ideí. Genézou myšlienkových pochodov vznikol unikátny projekt – hotel, ktorý bude zároveň galériou.

Secesná budova s hrazdeným stavebným slohom, projektovaná slávnym architektom Tatier Gedeonom Majunkem – Hotel Lomnica – sa vracia ako Prvá dáma Tatier. Zaslúžene. Dlhé roky bola Lomnica ozajstnou Prvou dámou. Bola miestom, kde sa stretávali umelci, kde umenie doslova nasávali návštevníci, ale aj obyvatelia širokého regiónu. My Vám chceme tento zážitok sprostredkovať dnes! Prvá dáma Tatier Vám prináša jedinečnú Galériu Lomnica.

V priestoroch hotela nájdete galerijné diela maliarskych velikánov z obdobia Rakúsko-Uhorska (prelom 19. a 20. storočia), prvej Československej republiky, ale aj povojnovej moderny najmä slovenských autorov. V starej secesnej časti budovy hotela sa budete môcť pokochať pohľadom na impozantné diela z prelomu storočí – secesie – pod ktorými sú signovaní takí autori ako Ladislav Medňanský, Dominik Skutecký, Eugen Szepesi-Kuszka, Nándor Katona, Antal Neogrady, Anton Jasusch, Janko Alexy, Miloš Alexander Bazovský a iní. V mladšej (novej) časti budovy hotela sa Vás pokúsia doslova očariť galerijné diela Milana Laluhu, Márie Medveckej, Ferdinanda Hložníka, Vincenta Hložníka, Vladimíra Kompánka a ďalších autorov.

Tatranská Lomnica 92, Tatranská Lomnica

Mestská časť: Poprad (časť mesta)

Telefón: +421 52 285 3500

Email: marketing@hotellomnica.sk

galeria.hotellomnica.sk/#/