Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník v korunách stromov – Bachledka

Chodník korunami stromov Bachledka sa nachádza v srdci druhovo pestrých lesov Pieninského národného parku. Ukážeme Vám, v čom je príroda Spišskej Magury jedinečná. Spoločne s nami spoznáte tunajšie lesy. Stanete sa súčasťou lesného života a spoznáte mnoho živočíchov a rastlín, ktoré nájdete len málokde. Trasa o dĺžke viac ako 600 m Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia.

Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.

Pokiaľ dávate prednosť samoštúdiu, určite využijete veľké množstvo informačných tabúľ, ktoré si môžete nerušene preštudovať na niekoľkých zástavkách, nadchádzajúcich sa na horizontálnej časti chodníka. Dozviete sa z nich zaujímavé informácie o faune, flóre a živote miestnych lesov, ich ochrane i ničivej sile počasia. Myslíme na vodičov, seniorov, najmenších návštevníkov Bachledky, školy aj školky. Pre väčšie skupiny sa ponúka aj možnosť sprievodcu – pracovníka Pieninského národného parku.

 

 

Bachledova dolina, Ždiar

Mestská časť: Poprad (časť mesta)

Telefón: +421 52 44 98 101

Email: info@chodnikkorunamistromov.sk

www.chodnikkorunamistromov.sk/