tibor pokorny tatragipsy band

Tibor Pokorný & TatraGipsy Band

Tibor Pokorný & TatraGipsy Band hrajú na oslavách (svadbách, narodeninách, krstinách), plesoch, banketoch a recepciách firemných akcií a kultúrno-spoločenských podujatiach.

Formácia vystupuje po celom Slovensku a má za sebou aj angažmány v Poľsku a Veľkej Británii. Za svoj doterajší najväčší úspech považuje účinkovanie s American Divas - vokalistickým triom, ktoré sprevádzalo napríklad Michaela Jacksona alebo Stevieho Wondera.

Svojou muzikalitou a improvizačnou schopnosťou dokáže ponúknuť poslucháčom bohatý výber temperamentných piesní oslovujúcich nielen náročného poslucháča, ale i ľudí, ktorí sa chcú zabaviť, zaspievať si, či zatancovať. Zameriava sa hlavne na rómsku a slovenskú hudbu, no v jej repertoári nájdete balkánsku, českú, ruskú alebo židovskú. Od ľudoviek, cez populárne skladby a evergreeny až k džezu a klasike. Tradične hrá témy zo slávnych filmov a muzikálov, napríklad Čierna mačka, biely kocúr; Fidlikant na streche; Grék Zorba; Krstný otec. Nechýbajú Kalinka, koncertný Montiho čardáš, pieseň Hava Nagila, francúzske valčíky, argentínské tangá, tanečný kankán a mnoho iného.

Pre viac umelcov Popradu klikni na: Umelci