detsky folklorny subor vencek

Detský folklórny súbor Venček

Detský folklórny súbor VENČEK pracuje od roku 1989 pri Základnej škole na ulici Jarná v Poprade pod vedením vedúcej pani Márie Baranovej a Soni Fördösovej.

DFS Venček zachováva ľudové tradície z oblasti východoslovenského regiónu. Pravidelne sa zúčastňuje rôznych festivalov, folklórnych slávností a postupových prehliadok, kde získal už nejedno pekné ocenenie za nápaditosť témy a zaujímavé spracovanie detskej hry.

Počas leta sa detský folklórny súbor Venček pravidelne zúčastňuje festivalov a vystúpení, či už doma alebo v zahraničí. Každoročne nás môžete vidieť na medzinárodnom festivale detských folklórnych súborov Krojované bábiky, ktorý sa koná v mestách Poprad a Kežmarok. Ďalej sú to Zamagurské folklórne slávnosti v Červenom Kláštore, folklórne slávnosti v Heľpe, folklórny festival vo Východnej a veľa ďalších.

V roku 2010 skončil na celoštátnej súťažnej prehliadke Detských folklórnych súborov v Likavke v striebornom pásme. V roku 2012 sa zúčastnil medzinárodného festivalu Kunovské léto v Českej republike.

DFS Venček na Facebook-u

Pre viac umelcov Popradu klikni na: Umelci